Linda V.

Když si na models.com zadáte do vyhledávání jméno Linda, objeví se dvě jména. Kanaďanka Linda Evangelista a Češka Linda Vojtová. Oběma patří titul topmodelka, označení používané pro ty nejlepší, nejkrásnější a nejdokonalejší ženy světa. My jsme byli ve společnosti slavné Češky, právě když fotila novou kampaň.

V roce 2000, kdy svět šílel z nového milénia a Linda Evangelista si už dávala od módního byznysu pauzu, Linda Vojtová vzala svět útokem. Jako první Češka v historii vyhrála světové finále nejprestižnější modelingové soutěže Elite Model Look v Ženevě, čímž odstartovala svou úspěšnou kariéru. Fakt, že v porotě zasedl mimo jiné slavný fotograf Peter Lindbergh, zahrál Lindě do karet. „Do soutěže mě přihlásil táta, všechno se odehrálo tak rychle, vůbec jsem si neuvědomovala, co vítězství v takové soutěži znamená, co to obnáší,“ vzpomíná na raketový start své kariéry.

Od svého vítězství se Linda nezastavila, do Prahy se vrací jen na pár dní. Vloni se objevila na skok na filmovém festivalu v Karlových Varech, na podzim přijela na česko-slovenské finále Elite Model Look, nafotila beauty story s Braněm Šimončíkem do Elle, objevila se i na jedné přehlídce na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku a v prosinci se vrátila, aby uspořádala koncert pro svého dědečka, skladatele Vadima Petrova. Aby toho nebylo málo, stihla v Česku v krátkém čase nafotit i  novou kampaň pro společnost Premium Fashion Brands. Tým redakce proč ne?! měl možnost zdokumentovat, jaká je světová topmodelka na  „place“ i v zákulisí.


Rozhovor vyšel v PROČ NE?! v únoru 2017, jeho on-line verzi si můžete přečíst na iHned.cz