François Demachy interview

Co musí mít pánská vůně, která se chce stát novou ikonou? Vydali jsme se do Milána, abychom to zjistili od slavného parfuméra Françoise Demachyho.

Každoročně vznikají tisíce nových parfémů, jen o pár z nich se mluví a jen zlomek z nich se nakonec opravdu dostane do koupelen a na toaletní stolky. A pouhé promile se v nich udrží. Armáda parfumérů neustále soutěží o nové projekty a pak tu jsou ti, které neustálé soupeření trápit nemusí. To jsou ti skuteční mistři, za kterými návrháři a značky sami chodí, aby jim namíchali novou vůni, ještě více vzrušující, jiskřivější, úžasnější a samozřejmě úspěšnější.

Když italská značka s více než stoletou tradicí osloví nejslavnějšího francouzského parfuméra, můžete si rovnou vsadit, že na konci této výzvy budete mít jasno, že TO je ono. Vůně, která perfektně padne, ať už zrovna děláte cokoliv. Parfém, u kterého se okamžitě rozhodnete, že bez něj nemůžete nadále existovat. Přesně to čekejte u Colonia Pura, jež představuje novou kapitolu v historii Acqua di Parma a kterou nevytvořil nikdo jiný než François Demachy …


Celý článek vyšel v PROČ NE?! v srpnu 2017, jeho on-line verzi si můžete přečíst na iHned.cz