INSPIRACE NA BÍLÉ VÁNOCE

Vánoce se nemusí nutně nést v klasické barevnosti červená – zelená doplněná zlatem nebo stříbrem. Aktuální trendy v dekoracích přejí velmi elegantnímu designu v bílých tónech. Tento trend přímo vybízí k experimentování s texturami a méně tradičními materiály. Sklo, akryl, kožešina, papír, matně nalakované dřevo vypadají právě v bílé opravdu efektně, aniž by celkový dojem působil přeplácaně, což se u pestrobarevných ozdob stane velmi snadno. Stejně tak bílá snese nejrůznější tvary, dobře se uplatní kontrastní siluety. Motivy rampouchů, hvězd a sněhem pokrytých stromů hezky ladí s tradičními kulatými ozdobami na stromku.

Bílá byla velkým hitem v loňském roce, o letošních svátcích je o poznání propracovanější. V obchodech se dají najít nejrůznější ozdoby na stromeček, šik prostírání s motivy zimy, hřejivé doplňky i sošky, svíčky a řetězy. Kombinace matu s lesklým kovem nebo stříbrnými třpytkami vykouzlí tu pravou atmosféru bílých Vánoc.

Pro dokreslení dokonalé vánoční nálady nezapomeňte vybrat vhodnou vůní ve formě svíček nebo interiérového parfému. Do bílého prostoru se hodí bílé květy, bílé pižmo, jemná vanilka a vůně borovice.