Jacqueline Karachi interview

Její jméno vám asi moc neřekne. Ani Google toho moc neví. Jacqueline Karachi, kreativní ředitelka Cartier Haute Joaillerie, totiž moc rozhovorů nedává. Pro PROČ NE?! si udělala čas a dokonce nás ukázala jako prvním nejnovější kolekci Magicien. Dva měsíce před oficiální premiérou.

Pár kroků od slavné pařížské Opéry Garnier vcházíme do prosklené budovy, kde za přísných bezpečnostních podmínek spatříme novou kolekci vysokého šperkařství domu Cartier. Z Prahy známe jméno kolekce, počet kusů a pár nákresů, které sami musíme držet v naprosté tajnosti. V momentě, kdy s fotografkou vystupujeme z výtahu do nejvyššího patra budovy, atmosféra se mění, chladnou moderní architekturu necháváme daleko za sebou.

Jdeme intimně osvětlenou chodbou, tmavě šedé stěny, pečlivě naaranžované bílé růže a temně fialové orchideje dodávají místu na ještě větší tajemnosti. Před dveřmi stojí dva pánové v perfektně padnoucích oblecích, na první pohled je jasné, že stráží poklad. Doslova. Hodnota prezentované kolekce je… řekněme astronomická. V Paříži se nesluší hovořit o penězích a u Cartiera už vůbec ne. Dodržme proto toto nepsané pravidlo.

V okamžiku, kdy strážci pokladu otevírají dveře, okamžitě nás oslňuje záře. Překročit práh znamená proměnit se v Alenku v říši divů a dostat se do země za zrcadlem. Doslova. „Wow“ faktor funguje od první vteřiny. Těžko říct, zdali za to mohou prudké sluneční paprsky, které vysokými okny prostupují dovnitř, pečlivě nablýskaný kulatý stůl ze zlatavou deskou, nebo vystavené šperky …


Rozhovor vyšel v PROČ NE?! v říjnu 2016, jeho on-line verzi si můžete přečíst na iHNED.cz