Jeremy Scott interview

Stejně jako se nejluxusnější módní značky stále více zaměřují na dětské oblečení, tak se i z dalších produktů pro nejmenší stává velký byznys i designová záležitost. Jak to vypadá, když se na kočárek podívá jeden z nejsledovanějších módních designérů současnosti? Magazín PROČ NE?! se to vydal zjistit do Los Angeles, kde Jeremy Scott představil výsledky své již třetí spolupráce s nejlepší dětskou značkou současnosti.

Páteční odpoledne na konci října. Impozantní zámeček v Hollywood Hills, z jehož věže se naskýtá pohled na slavný nápis Hollywood, hostí party. Ne ledajakou. V centru dění nejsou ani modelky, kterých je ovšem všude kolem dost, ani oblečení, i když móda tu hraje zásadní roli, ale děti. Módní návrhář Jeremy Scott, který sám v Hollywood Hills bydlí, představuje novou kolekci pro Cybex, značku, která je pro rodiče ekvivalentem k iPhonu Steva Jobse nebo k nejluxusnějšímu autu. Značce, za níž stojí Čech Martin Poš. Ani ten na seznamu dnešních hostů nechybí, stejně jako modelka Devon Aoki nebo Jaime King. Ty tu však tentokrát figurují jen jako doprovod.

Nejedná se o žádnou nudnou prezentaci s nekonečnými proslovy, evidentně to jde i jinak. Děti v halloweenských kostýmech pobíhají od skákacího hradu ke stánku s kukuřicí, nechávají si malovat na obličej nebo se zaujetím pozorují mořské panny, jak si plavou v jezírku, a princezny s klauny, kteří tu jsou jen a jen pro jejich zábavu. Designéra, který si pozval i pár svých excentrických přátel, aby vytvořil na první pohled nesourodou společnost, dětský svět evidentně fascinuje. Víc než s rodiči, ať jsou sebevíc slavní, bohatí a důležití, tráví všechen čas s dětmi. S každým se pozdraví, hraje si. Na sobě má tričko, džínové šortky, na hlavě stříbrnou korunu a sluneční brýle, které až na pár letmých okamžiků nesundává. Není to tím, že by noc předtím trávil na některém z pověstných hollywoodských večírků. Po společné večeři šel, stejně jako my, brzo spát. Při jeho pracovním nasazení to snad ani jinak nejde. Jeden projekt, jedna role, jedna kolekce. To není nic pro něj. Ve hře má vždycky několik karet a další esa připravená v rukávu …


Celý článek vyšel v PROČ NE?! v listopadu 2017, jeho on-line verzi si můžete přečíst na iHned.cz