Massimo Bottura interview

Když se mě lidi ptají, na který rozhovor nebo reportáž jsem nejvíc hrdá, pak za letošní rok mám naprosto jasno – Massimo Bottura, skvělý šéfkuchař, sběratel moderního umění, showman a Ital. Vydala jsem se za ním spolu s fotografkou Julianou Vlčkovou do Modeny, chtěla jsem ho vidět na jeho vlastní půdě, v jeho kuchyni, kde vznikla legenda. I když to znamenalo čekat několik měsíců, protože na interview s ním se stojí dost velké fronty a ne každý dostane to privilegium si mistra vychutnat přímo v jeho restauraci, kde se na rezervaci čeká hodně dlouhé měsíce.

Když měsíc po našem povídání dostala jeho restaurace Osteria Francescana ocenění jako nejlepší restaurace na světě, vlastně mě to vůbec nepřekvapilo. To místo a jeho majitel prostě nejlepší jsou. Popsat to pár slovy prostě nejde, tohle se musí zažít. Protože postavit italskou „mama“ kuchyni na hlavu, to chce hodně velkou odvahu, ještě větší sebevědomí a pořádnou drzost. Massimo tohle všechno má. Plus něco navíc.

Určitě si přečtěte exkluzivní rozhovor a reportáž, která vyšla v srpnovém čísle PROČ NE?! a je taky k dispozici on-line na iHned.cz