ULYANA SERGEENKO: RUDÁ CAREVNA

Kurátor newyorského muzea ji přirovnává ke Coco Chanel, tisk ji má za příslušnici ruské módní mafie. Ulyana Sergeenko je ovšem jako jediná ruská návrhářka členkou elitního klubu haute couture.

Jak se stát módní ikonou snadno a rychle? Začněte postavou modelky a tváří porcelánové panenky. Pak si pořiďte šatník plný haute couture kreací od Diora, Givenchy, Gaultiera, Chanel a Valentina, k nim noste pekelně vysoké podpatky a nechejte se vidět na těch nejsledovanějších přehlídkách v Paříži, Miláně a New Yorku. Až vás po pár sezonách přestane bavit pouze sedět v první řadě, pusťte se do navrhování vlastního oblečení. Třeba ve stylu, jemuž se na začátku sice budou kritici posmívat, ale který vás nakonec dostane až na seznam francouzského módního syndikátu, a vy se stanete oficiální součástí přísně střeženého elitního klubu haute couture značek. Takový je alespoň recept prominentky Ulyany Sergeenko.

Příběh o tom, jak chudá dívka ke štěstí přišla, se v jejím případě stal skutečností. Z holčičky, jež odmalička šila oblečení nejdříve na panenky a poté na sebe, se proměnila v mezinárodní módní ikonu. Díky svému rozsáhlému šatníku se stala oblíbeným objektem módních pouličních fotografů na obou březích Atlantiku. S rolí vážené klientky a tváří ruské módní revoluce se ovšem manželka jednoho z nejbohatších Rusů Danila Chačaturova nespokojila.

Článek byl publikován v zářijovém vydání magazínu PROČ NE?!