UTAJENÝ SVĚT HAUTE COUTURE

Jen patnáct značek. Těch nejlepších. Haute couture je módní elita, kterou tvoří řemeslně vytříbené oděvy v cenách luxusních šperků.

Paříž hostí již druhým dnem největší boháče světa, média a zástupy nejslavnějších tváří Hollywoodu. V bílých bavlněných šatech, s kabelkou z limitované kolekce libanonského návrháře Georgese Hobeiky a s natupírovaným, lehce ležérním drdolem od Niny Krajčo, se kterou běháme mezi bulváry a honosnými paláci z přehlídky na přehlídku, pospíchám do Rodinova muzea, kde za půl hodiny představuje svou kolekci pro sezonu podzim-zima 2014/2015 Dior.

Oba chodníky před vchodem jsou zcela zaplněné „fanoušky“, kteří s foťáky v rukou doufají, že zahlédnou nějakou slavnou tvář. Část z nich si na svém oblečení dala velmi záležet a doufají, že by se přes početnou ochranku ve skvěle padnoucích černých oblecích mohli dostat dovnitř. Ovšem nejsme v Praze. Zde jste bez pozvánky s vaším jménem mimo hru. Dveře se otevírají jen těm vyvoleným. Nina následující hodinku stráví v blízkém bistru, na pozvánce bohužel stojí jen mé jméno. Odtud pozoruje hemžení davu a marné pokusy výrazně oblečených postaviček dostat se přes vstupní kontrolu dovnitř.

Celý článek o haute couture vyšel v zářijovém čísle magazínu PROČ NE?!