Vůně bezstarostné jízdy

Ne náhodou vytvářejí slavné automobilky vlastní parfémy. Chtějí se vám dostat pod kůži, zesílit vzájemné pouto, maximalizovat jej, vzbudit touhu a dát vám pocit výjimečnosti.

Lesk karoserie, zvuk motoru, vůně benzinu a čerstvě zpracované kůže v interiéru bývají tím prvním, co se každému vybaví v souvislosti s auty. Dámy více přemýšlejí nad barvami a hebkou texturou materiálů použitých na sedačkách a volantu, pánové zase nad rychlostí a technickými vychytávkami. Mají však jedno společné – silné emoce, které se k luxusním automobilům vážou.

Aroma má tu úžasnou vlastnost, že si umí pohrát s vědomím, zapojit do promyšlené hry emoce i paměť. Nejen u svého nositele, ale také v jeho blízkém okolí. Stejně jako barvy, tvary, zvuky, i vůně výrazně ovlivňují naše chování, myšlení a pocity. Dokážou vyvolat dávné vzpomínky na pohodu nedělního odpoledne, první jízdu na motorce v plné rychlosti i úžasný pocit z koupě nové limuzíny, jejíž interiér, precizně dekorovaný prvotřídní kůží, zanechal mimořádně silný dojem, povzbudil vlastní sebevědomí a přinesl až euforickou radost.

Článek o pánských a dámských vůní světových automobilek vyšel v listopadovém vydání magazínu PROČ NE?!. Přečíst si jej můžete také na iHNED.cz