KDY SE PŘEPNOUT DO LETECKÉHO REŽIMU

Letecký režim u mobilních telefonů a laptopů není dobrý jen na cesty letadlem, kdy sedíte 10 kilometrů nad zemí. Existuje spousta dalších situací, kdy je dobré tuto funkci zapnout a alespoň na chvilku přejít do off-line režimu.

 1. Když se potřebujete pořádně vyspat
  pillows-820149_1280
  Telefon do ložnice nepatří (viz článek), ale pokud už jej používáte místo budíku, automaticky jej před spaním přepínejte do leteckého režimu. Nebudou vás ručit notifikace o příchozích e-mailech (ty nejzbytečnější mají tendenci chodit kolem čtvrté ráno) ani žádné jiné aplikace. Velmi se vám zlepší kvalita spánku.
 2. Když potřebujete rychle dobít baterii
  phone-603048_1280
  Letecký režim výrazně urychluje nabití baterie. To se hodí zejména po ránu, když zjistíte, že jste telefon zapomněli v kabelce a on nyní ukazuje pouhá 4% energie. Stačí jej přepnout do leteckého režimu a dobít. Půjde to mnohem rychleji, protože během off-line režimu nehledá aktualizace všech aplikací, které si berou většinu baterky.
 3. Když se potřebujete soustředit
  office-620817_1280
  Není hříchem, pokud se během pracovní doby přepnete do leteckého režimu v momentě, kdy se potřebujete pořádně soustředit na prioritní úkol či schůzku. Jeho splnění stihnete mnohem rychleji a zmeškané hovory a e-maily vyřídíte později.
 4. Když sedíte na pracovním obědě nebo večeři s přáteli
  iphone-5s-1069117_1280
  Jste mezi lidmi, se kterými můžete komunikovat přímo a proto na telefon chvilku zapomeňte. Facebook, Twitter i Instagram počkají. Buďte skutečně přítomni pro ty, kteří sedí před vámi. Fotky si klidně udělejte, ale publikujte je až se rozloučíte se společností.
 5. Když jste v kině
  smartphone-407108_1280
  Sál kina je jako paluba letadla. Sem prostě telefonování ani sociální sítě nepatří. Nerušte ostatní ani sami sebe. Pokud to bez připojení nevydržíte, počkejte si na film na DVD.
 6. Když cestujete po nových místech
  Processed with VSCOcam with e5 preset
  Do zahraničí je dobré si buď pořídit roamingový balíček s daty nebo je rovnou vypnout, jinak vás účet může nemile překvapit. Po toulkách novými místy se odpojte a užívejte si prostředí kolem sebe. V leteckém režimu stále můžete používat mobil jako fotoaparát.