7 TIPŮ JAK PEČOVAT O BLOND VLASY

O krásných blond vlasech sní alespoň jednou v životě každá žena. Udržet si je však skvěle vypadající a v dobré kondici dá trochu práce. Ptáte se, proč zrovna vaše hříva nevypadá jako ze žurnálu? Můžete dělat chybu v péči i samotném barvení. Naštěstí na každý problém se najde řešení. 

1. SPRÁVNÝ ŠAMPON NA BLOND VLASY
Pokud je vám jedno, čím si myjete hlavu, pak se nedivte, že vlasy nejsou zrovna v dobré kondici. Blond barva vyžaduje správnou péči, kterou levné šampony plné silných chemikálií opravdu neposkytují. Jen se zeptejte kadeřníka, on vám rád vysvětlí rozdíl mezi profesionální kosmetikou a tou z pultu ve večerce na rohu.

Na chladné blond odstíny se výborně hodí tzv. silver šampony, které redukují žluté podtóny. Naopak teplé odstíny vlasů ocení kvalitní šampon a péči pro blond vlasy.

blond sampon

2. KONDICIONÉR JE ZÁKLAD
Stejně jako šampon, tak i kondicionér hraje v základní péči klíčovou roli. Uzavírá kutikulu, čímž uzamyká vlhkost uvnitř a uhlazuje povrch. Nepoužívat kondicionér je jako vynechat krém na obličej. Je sice čistý, ale něco zásadního mu chybí.

blond - kondicionery

3. JEDNOU TÝDNĚ EXTRA PÉČE
Jednou za týden si udělejte čas na hlubší regeneraci vlasového vlákna. Zejména odbarvené vlasy, které se následně tepelně upravují a často češou, dostávají pořádně zabrat. Klíčem k udržení lesku a pevnosti je důkladná péče během mytí plus extra pozornost. Masky a regenerační ošetření dodají vlasu koncentrovanější dávku živin a látek, které se starají o správnou míru hydratace.

Vedle klasických masek se vám bude hodit domácí péče zn. Olaplex. Nejedná se o masku nebo kondicionér, ale o zcela novou kategorii vlasové péče. Olaplex Hair Perfector No. 3 pomáhá vlasům mezi návštěvami salonu udržet integritu. Obsahuje jedinečnou molekulu, která spojuje disulfidové vazby, které drží vlas pohromadě. Aplikuje se na suché vlasy, doba působení záleží čistě na vás. Spousta kadeřníků doporučuje nanést na vlasy, svázat do uzlu a jít spát. Ráno umýt šamponem, použít kondicionér a hotovo.

blond - masky

4. POZOR NA OLEJE
Oleje jsou velmi oblíbené v péči o vlasy i pokožku celého těla, pozor však na ně. Ne každý se hodí na vlasy a už vůbec ne na blond. Obsahují totiž přírodní barviva, které mohou ovlivnit tón vlasů. Pečlivě si zkontrolujte, zda-li je vybraný přípravek transparentní.

5. OCHRANA PŘED UV ZÁŘENÍM
Sluneční paprsky ovlivňují nejen pokožku, ale i vlasy. Jednak je vysušují, ty pak ztrácí lesk a pružnost a také ovlivňují barvu. Najděte si lehký vlasový sprej s obsahem UV filtrů, který nezatíží výsledný účes, ale ochrání kštici před nechtěnými účinky. Může to být olej, lesk na vlasy nebo třeba speciální vlasová vůně s UV ochranou.

blond - uv ochrana

6. ZASTŘIHÁVÁNÍ KONEČKŮ
Každých šest až osm týdnů si zajděte ke kadeřníkovi na zastřižení konečků. Blond vlasy, přírodní i odbarvené, bývají tenčí, křehčí, proto více trpí na roztřepení. Pokud se poškozené konce však neustřihnout, rozdvojení postupuje nahoru po vlasu. Je to stejné jako s okem na punčoše. Utíká a utíká, pokud jej nezastavíte.

7. NECHEJTE TO NA KADEŘNÍKOVI
O blond vlasy se nepokoušejte doma s krabičkovou barvou. Přirozeně krásný výsledek vykouzlí jedině kadeřník, který vlasy správně zbaví pigmentu a následně kštici natónuje do správného odstínu. Navíc má k ruce profesionální prostředky, které minimalizují škoda způsobené barvením. Opravdu stojí za to udělat si čas a obětovat peníze.

hlavní foto: Pantene