DELIKÁTNÍ TŘPYT

Barevné drahokamy již delší dobu hrají prim ve šperkařství. Nosí se nápadné koktejlové prsteny i decentnější přívěsky, náušnice a drobné náramky s tyrkysy, safíry, rubíny, ametysty, tanzanity a barevnými diamanty. Na každodenní nošení, zejména v konzervativním pracovním prostředí, se hodí stejně dobře jako na slavnostní příležitosti, znáte-li míru. Celkový efekt by měl být jemný, decentní.

Monochromatická zimní garderóba nabízí ideální základ, na němž barevné skvosty vyniknout v celé své kráse. Boom dlouhým náhrdelníků spolu s barevnými kameny vnáší do šatníku přesně ten lehký nádech stylu 70. let.

Dokonalým příkladem, jak nosit tento druh šperků, je herečka Emilia Clarke pózující s novou kolekcí Dior Rose des Vents. Minimalistický černý rolák i klasická bílá košile tvoří ideální podklad, který je sám o sobě dostatečně šik a nápadný svou jednoduchostí, že dává vyniknout jemným klenotům s barevnými drahokamy. Ty zase dokonale ladí s celkovým elegantním stylem, aniž by na sebe přespříliš upozorňovaly. Naprosto perfektní symbióza, ze které nelze než čerpat inspiraci.