DIOR SAUVAGE: AŽ MOC DOBRÁ VŮNĚ

Dior Sauvage

Podzim je vždy velmi bohatý na kosmetické novinky. Některé méně zajímavé, jiné si naopak zaslouží hodně pozornosti. Příkladem je nová pánská vůně Dior Sauvage, kterou módní dům uvedl na trh 2. září. Již dnes většina příznivců této značky ví, že její tváří se stal charismatický Johnny Depp. Co však čekat o samotné lahvičky? Sauvage je víc než další z řady parfémů, které představuje slavná tvář. To je zcela jasné hned na první přičichnutí.

Efektní vizualizace doprovázející novinku umocňují celkový dojem z nové pánské vůně, u jejíhož zrodu nestál nikdo jiný než François Demachy. Ptáte-li se, zda-li se jedná o varianci na klasickou Eau Sauvage z roku 1966, pak odpověď zní: ne!

Sauvage působí mnohem přímočařeji a samozřejmě je více poplatná současnosti. Nese v sobě drsnou syrovost i vznešenou eleganci. Představte si rockera, který se převlékne do dokonale padnoucí smokingu. Stále stejný divoch, ale s chováním a image gentlemana. Jednoduše: Johnny Depp v černém saku od Diora s rozepnutou košilí. Compris? Bien.

Peprný bergamot s uklidňující levandulí

Spojení pepře s bergamotem v Sauvage se Demachymu povedlo na jedničku s hvězdičkou. Nástup vůně hýří svěžestí bez často vídané sladkosti a podbízivosti. Pozor, je silně návykový!

Významnou roli v celé vonné kompozici hraje izopreonid přírodního původu Ambroxan, dávající parfému charakteristický nádech tajemna. Lehký závan vetiveru a levandule působí uklidňujícím dojmem. Zní jako vzkaz: Tady jsi v bezpečí. Ne nevýznamnou roli sehrává pryskyřice a kadidlo, velmi svůdné ingredience, které pánské kůži opravdu sednou.

Dior Sauvage v uhlazeném skleněném flakónu s kouřovým efektem a masivním lakovým víčkem s iniciály CD bude k dostání jako toaletní voda 60 a 100 ml, voda po holení a deodorant ve spreji.

P. S. Nejsem si zcela jistá, že tato vůně vydrží v mém nejbližším okolí jako ryze pánská záležitost. Po lehkých, květinových parfémech v růžových flakónech mám tisíc chutí sáhnout právě po této novince a rebelovat. Dior Sauvage je totiž hodná dobrá, které se mi jen hodně těžko odolává.