DOBRÝ KROK

Pleťové sérum dodá pokožce extra porci výživných látek 

Velmi ráda používám pleťová séra, protože dodávají každodenní péči o pokožku vždycky něco navíc a celkově režim zefektivňují. Stačí pár kapek silně koncentrovaného přípravku a daný problém s pletí rychleji zmizí. Je jedno, zda-li se jedná o zašedlou pokožku, pupínky, skvrnky, přecitlivělost a stopy času.

Především je třeba si uvědomit, že pleťové sérum nenahrazuje běžnou denní ani noční péči. Jedná se o nadstavbu, něco navíc. Myslet si, že si stačí koupit více či méně drahé sérum, které jednou provždy spasí všechny problémy s pletí, je cesta do slepé uličky.

Sérum funguje nejlépe právě v kombinaci s krémem. Znásobuje jeho efekt. Představte si, že si dáte výborný oběd a k tomu ještě čerstvý salát jako předkrm. Vaše tělo se nasytí a dostane pořádnou dávku živin. Stejně tak to je i se sérem a krémem. Nemusíte první z nich používat, ale když po něm sáhnete, výsledky péče se mohou výrazně zlepšit.

Dermatologové nabádají k jisté obezřetnosti při používání séra. Jelikož obsah účinných látek je až 7krát vyšší než u běžných přípravků, může vyvolat i alergickou reakci. Rozhodně se vyplatí pořádně si přečíst složení.

Tip na novinku: Nivea právě představila nové pleťové sérum v řadě Q10. Obsahuje žluté “perličky”, které se při stlačení aplikátoru smísí s hydratačním gelem. Textura připomíná lehce sražené žloutky, ale není třeba ho bát. Snadno se roztírá a na pokožce není vůbec vidět. Za 400 korun tak pokožka dostane extra dávku kyseliny hyaluronové a koenzymu Q10.