JAK PEČOVAT O MASTNOU PLEŤ V ZIMĚ

Mastná pokožka je dar i prokletí zároveň. Díky zvýšené produkci kožního mazu mnohem pomaleji stárne a vypadá mladistvě do vysokého věku. Na druhou stranu se pořád leskne, make-up hůře drží a pak tu máme ty protivné pupínky. Při správné péči však může vypadat velmi dobře. A stejně jako měníme se změnou počasí své oblečení, tak abychom měli měnit také péči o pokožku.

 1. Jemnější čistění s olejem 
  Líčidla a veškeré nečistoty odličujte olejem nebo speciálním balzámem. Jsou mnohem šetrnější k pokožce, vyčistí opravdu všechny nečistoty a nezbaví pleť potřebné hydratace. Na smytí odličovače použijte vlažnou vodu nebo micelární vodu.
 2. Mastná pleť potřebuje hydratovat
  Není ničím výjimečným, že je mastná pleť dehydrovaná a tudíž nucená produkovat více kožního mazu, aby samu sebe chránila před vnějšími vlivy. Dvakrát denně použijte hydratační krém. Ideálně v kombinaci s pleťovým sérem na bázi kyseliny hyaluronové.
 3. Žádný alkohol
  Alkohol sice odmašťuje, ale zároveň nutí pokožku obnovovat přirozenou ochrannou bariéru a tudíž spouští větší produkci mazu. Takže žádnou pleťovou vodu na bázi alkoholu!
 4. Pryč s odumřelými buňkami
  Ty se totiž podílejí na zašedlém vzhledu, ale také na ucpávání pórů, což vede ke vzniku pupínků a černých teček. V zimních měsících je ideální používat peelingy na bázi kyselin. Na trhu existují krémové čistící masky, které se používají dvakrát týdně a starají se o jemnou a čistou pleť.
 5. Maska z jílu
  Pleťová maska, použitá dvakrát týdně, na bázi jílu je pro mastnou pleť ideální bez ohledu na počasí. Jíl jemně absorbuje přebytečnou mastnotu, reguluje jí a čistí póry.
 6. Matující báze
  Pokud se naučíte používat po hydratačním krému matující bázi, pokožka bude okamžitě vypadat lépe a make-up se na ní udrží mnohem déle. Báze je skvělý pomocník, i když se nelíčíte. Matuje, opticky zmenšuje póry a dodává pleť sametově jemný vzhled.
 7. Méně je více
  Nesnažte se mastnou pokožku za každou zakamuflovat, většinou docílíte zcela opačného výsledku. S jemnou péčí se sama uklidní. Vrstvy make-upu a pudru ji více zatěžují. Zkuste to v zimě bez pudru po celé tváři, stačí troška na nos a na oční víčka, používáte-li oční stíny.