JAK SI VYBRAT PERFEKTNÍ ÚZKÉ DŽÍNY

Pruhované tričko a úzké džíny, Long Tall Sally

Najít dobře padnoucí džíny je jako objevit poklad. V obchodech je sice obrovská nabídka, ale ne každý střih se hodí pro každou postavu. Až si příště půjdete koupit nový model, soustřeďte se na následujících pět detailů, která vám napoví, zda-li držíte v rukách skutečně ty pravé, dokonale padnoucí úzké džíny.

 1. Vyšší pas sedí lépe
  Bokovky jsou passé, raději sáhněte po vyšším pase. Vypadá lépe, lichotí postavě, kalhoty se nerolují a neodhalují spodní prádlo a výborně se doplňují s klasickými košilemi i krátkými topy.
 2. Nohavice nad kotníky
  Ideální délka úzkých kalhot končí těsně nad kotníky. Pokud jsou delší, ohrňte se. Dlouhé nohavice, které se krčí nad nátrem, opticky zkracují a mnohdy i rozšiřují nohy. To nechcete.
 3. Komfort na první místě
  Máte-li problém dostat se do úzkých nohavic v oblasti lýtek nebo stehen, sáhněte po větší velikosti, která vám poskytne dostatek pohybu. Nepohodlné džíny stejně nosit nebudete, tak proč si je vůbec pořizovat.
 4. Správné kapsy
  Kritickou částí každých kalhot jsou kapsy v zadní části. V ideálním případě by měly sedět vysoko a blízko u sebe. Pokud kapsy padají, je vidět vnitřní stehování a jsou našité blíže bokům než prostředku kalhot, ruce pryč.
 5. Zkontrolujte kvalitu zipu
  V neposlední řadě si pořádně prohlédněte zip, zda-li je dostatečně dlouhý a pevný, aby se během nošení kalhot sám od sebe nerozepínal. Zip je také dobrý vodítkem správné velikosti pasu.