KAM PRO STYLOVÝ KABÁT

foto: archiv Lucie Janotové

Sice máme půlku února, ale všichni víme, že chladné počasí se v tuzemských šířkách drží minimálně do konce dubna, takže vedle jarních kolekcí je dobré sledovat i místa, kde se dají pořídit pěkné kabáty. Těch není nikdy dost (stejně jako bot, kabelek, šperků a červených rtěnek).

Tentokrát jsem se zeptala Lucie Janotové z blogu BoBo Vibe, která má skříň plnou skvělých kousků a ví, kam zajít pro pěkný svrchník.

1. MaxMara
Ne, rozhodně nechci hned na začátku zruinovat vaši peněženku. A věřte mi, že jsem na ten svůj šetřila opravdu dlouho a v butiku se pak třikrát otočila k odchodu a zase vrátila, než jsem slečně za pultem podala svoji kreditní kartu. Kdybych však věděla, to co teď, neváhala bych ani minutu. Letos s mým klasických béžovým kabátem MaxMara slavíme páté výročí. A nikdy nevypadal líp. A troufnu si napsat, že spolu strávíme dalších minimálně pět let.
adresa: MaxMara, Havířská 1, Praha 1

2. Re.Za
Do butiku bývalé modelky Terezy Zimové jsem se zatoulala prakticky omylem. Tehdy jsem měla v pražské Korunní ulici domluvený rozhovor a shodou okolností, byl přesně vedle malého krámku. Znáte to, jak jdete zamyšleně po ulici a koukáte (nekoukáte) do výloh a najednou se musíte zastavit, zacouvat a přilepit obličej na sklo? Tak přesně tohle se mi stalo u značky Re.Za. Během pěti minut jsem v tašce měla schovaný jeden z mých nejoblíbenějších kabátů. Je dlouhý, volného střihu s páskem, šedý a spíš než kabát připomíná župan, do kterého se budete chtít zachumlat a nosit ho i doma.
adresa: Re.Za, Korunní 89, Praha 1

3. Replay
Kdykoliv, když se mě někdo zeptá, odkud mám ten krásný kabát a já odpovím, jejich reakce je v podstatě stejná: „Já myslel/a, že dělají jenom džíny.“ Ne, nedělají. Naopak! Jakmile jsem ho zkusila, věděla jsem, že to bude láska na celý život. Je černý, vypasovaný, s malinkým kovovým písmenem R na klopě a se zapínáním na jeden knoflík. Ani nevíte, jak dlouho jsem podobný hledala… Takže zbavte se zaběhnutých klišé, že v butiku Replay koupíte jen džínové košile, kalhoty, sukně nebo šaty a zajděte se tam podívat. Teď na zimu mají krásné kabáty, bundy i kožešinové vesty.
adresa: Replay, Rytířská 23, Praha 1