POHLED DO ZÁKULISÍ

Líčení Dior jaro – léto 2015 s Peterem Phillipsem. 

Kolem módního domu Dior je momentálně hodně rušno a ještě bude. Po nečekaném odchodu Rafa Simonse svět netrpělivě čeká, kdo převezme kormidlo. Bude to Riccardo Tisci, Jonathan Anderson nebo někdo úplně jiný? Na to si ještě chviličku počkáme. Teď se zastavme a podívejme se na poslední přehlídku ready-to-wear jaro – léto 2016. Nikoliv však na přehlídkové molo bohatě lemované květinami, ale přímo do zákulisí, kde čaroval Peter Phillips se svým teamem.

Phillips, kreativní ředitel Dior Make-up, si pohrál s něžnými odstíny růžové, pastelově žluté a bledě modré, s jejichž pomocí vytvořil mladistvý, velmi svěží vzhled. I on se, stejně jako návrhář, nechal inspirovat rozkvetlou zahradou.

“Chtěl jsem vytvořit rozjasněný vzhled, založený na průzračnosti a hebkosti v harmonii s pastelovými tóny kolekce Rafa Simonse. Je to éterická krása s náznakem smyslnosti,” říká k líčení vizážista.

Základem je zdravá, čistá pokožka
“Na pleť jsem použil Diorskin Star fluid foundation pro zářivý vzhled, dalšího rozjasnění jsem dosáhl za pomoci paletky Diorskin Nude 001 Glowing Gardens Glowing Pink. Nanesl jsem ji jako lehký závoj na místa, jež nejvíce přitahují světlo – zvláště lícní kosti.“ Nakonec Peter Philips použil Diorblush 844 Glowing Gardens Floral Pink pro dosažení jemnosti.

Výrazné obočí, chladné pastely na víčka
Peter Philips vytvořil jemný pastelový vzhled použitím růžového středu paletky 5 Couleurs 451 Glowing Gardens. Oční stíny aplikoval velice jemně na horní víčko až k obočí. Pro intenzivnější pohled nanesl oční linku v barvě růžového dřeva Diorshow Colour and Contour 757 Orchid podél linie řas. „Pro zdůraznění aspektu nevinnosti byly řasy pouze natočeny a obočí bylo jemně zdůrazněno tužkou na obočí Sourcils Poudre a upraveno pomocí Diorshow Brow Styler.“

Přirozené rty
„Rty byly jemné, nejprve hydratované produktem Dior Addict Lip Glow 001 Pommade, poté zvýrazněné díky Dior Addict Lipstick 266 Delight, je to svěží a zářivá růžová, která dodala krásný přirozený lesk.“