ŠÁLEK KÁVY NEJEN PO RÁNU

Pleťová maska Cup of Coffee od Lush

Pleťová maska s kávou vyhladí a svým aroma dodá energii

Pro pleťové masky mám zvláštní slabost. Jakmile vidím nějakou novinku, musím ji nutně vyzkoušet. Posledním kouskem do sbírky se stal kelímek s exfoliační maskou na tvář a tělo Cup of Coffee od Lush. Do chmurných podzimních dnů ideální přípravek nejen pro své aroma.

Proč si dávat kávu na pokožku a nechat si ji jen na pití? Vedle povzbuzujícího kofeinu se může pochlubit i protizánětlivými účinky a dokonce vyspravuje buňky poškozené UV zářením (více ve článku na OnaDnes.cz). Mletá kávová zrnka nahradí ostré brusné částečky v přírodním peelingu, jsou jemnější a tudíž k pokožce šetrnější.

Po otevření kelímku si budete připadat jako uprostřed kavárny. Aroma je příjemně sladké, barva připomíná kávový krém. Textura mezi prsty příjemně drhne, nelepí a dobře se smývá.

Samotná maska se aplikuje na důkladně odlíčenou tvář (opravdu žádný kosmetický přípravek tohoto typu nenanášejte na neodlíčenou pleť, nemá šanci dostat se přes vrstvu líčidel na pokožku) a nechá se působit 10 až 15 minut. Já jsem na ni, jak bývá mým zvykem, zapomněla a nakonec mi na pleti zůstala půl hodiny. I po dvojnásobné době působení se krémová pasta velmi snadno smývala.

Jelikož maska obsahuje jemně mletá kávová zrna, smývá se krouživými pohyby, funguje zároveň jako šetrný peeling. Pokožka je poté na omak hezky jemná a příjemně vyživená.

Vedle kávy, která tvoří hlavní složku, obsahuje bio sirup z agáve, fair trade vanilku, olej z vetiveru a koriandrových semínek, glycerin, kakaový extrakt a kofeinový prášek. Mastnější pleť tuto masku ocení, protože vedle výše zmiňovaných najdete uvnitř také mastek a kaolín. Díky nim má příjemnou texturu a šetrně odstraňuje přebytečný maz, který ucpává póry a stojí za tolik nenáviděnými černými tečkami. Žádná z ingrediencí není živočišného původu, Lush netestuje na zvířatech a tak je  maska vhodná i pro vegany.

Maska vydrží až pět měsíců, dobu expirace najdete na kelímku ve žlutém kolečku se jménem pracovníka, který produkt vytvořil. Čím čerstvější, tím lepší.