Óda na radost

Vydejte se spolu s námi na přísně střežená místa, kde se elegance a móda snoubí s vínem. Vinice Chanel exkluzivně v magazínu Proč ne?!

Jste vůbec první novinář, který navštíví oba zámky. Můžete si fotit, co chcete, ale připravte se na to, že většinu toho nebudete moct nikomu ukázat. Rodina si přeje zachovávat maximální soukromí, upozorňuje mě cestou z letiště PR manažerka Chanelu. Nejedeme ani do butiku, ani na přehlídku, ani do Grasse, kde se míchají parfémy. Jsme v Bordeaux, kraji proslaveném vínem. Je tu na každém metru − v obchodech, na billboardech, nemluvě o nekonečných zelených pásech vinic, které se táhnou z kopce na kopec. Cílem jsou právě vinice, jedna v Saint-Émilion a druhá na protějším břehu řeky v Margaux. Co mají společného s nejslavnějším módním domem?

V polovině 90. let je koupili bratři Alan a Gerard Wertheimerové, vnuci spoluzakladatele Chanelu a jeho dnešní vlastníci, kteří nejenže sdílí vášeň pro módní byznys, ale taky pro koně, jezdectví, závody a v neposlední řadě pro víno. To nejlepší. Jak jinak. Vše, co se byť jen okrajově týká módního domu, musí být perfektní. Polovičatost se tady nenosí. Zanechat ten nejlepší dojem, záplavu pozitivních emocí, vyvolat touhu tak silnou, že si prostě nemůžete pomoct …


Celý článek vyšel v PROČ NE?! v listopadu 2017, jeho on-line verzi si můžete přečíst na iHned.cz