PERFEKTNÍ RUDÉ RTY ZA 3 MINUTY

Candice Swanepoel v červené rtěnce Max Factor Lipfinity v odstínu Just Deluxe

O síle rudých rtů nelze pochybovat. Červená rtěnka promění celý obličej jako mávnutím kouzelného proutku. Bez ohledu na celkový styl oblečení, denní bodu i prostředí. Toto líčidlo má mnoho předností. Jedním z nich je fakt, že zbytek obličeje můžete ponechat zcela přirozený a přesto zůstane výsledek šik. Zejména v hektickém období je dobré líčit si rty na červeno, zabere to maximálně tři minuty, efekt stoprocentní.

Elegantní vzhled zabere jen pár chvil. Pro dlouhodobý efekt je důležitá příprava. Proto ještě než se chopíte rtěnky, odličte rty jemným odličovacím přípravkem. Vatovým tamponkem namočeným v odličovači setřete zbytky předchozí rtěnky nebo výživného balzámu na rty.

PO ODLÍČENÍ  PEELING
Následně rty zbavte odumřelých buněk s pomocí jemného exfoliantu (ideální je cukrový peeling na rty nebo pleťový na citlivou pokožku). Ten vyhladí povrch rtů, dodá jemnost a hebkost, které jsou pro souvislou vrstvu rtěnky zásadní.

PRIMER NA RTY
Podkladové báze se těší velké oblibě, na každou pleť najdete vhodný primer vhodný nejen na tvář, ale i na rty a jejich konturu. Tenká vrstva báze vytvoří ideální podklad pro líčidla. Skvělým trikem je také korektor na konturu a celé rty. Díky němu zůstane barva déle na rtech, navíc bude celistvá a samotná barva rtů nebude prosvítat. Je-li rtěnka poloprůsvitná, korektor vynechejte, jeho efekt není v tomto případě žádoucí.

PŘIROZENÁ KONTURKA
Tělová konturovací tužka je mnohem praktičtější než si s každou novou rtěnkou pořizovat i vhodný odstín konturky. Navíc celkový efekt vypadá přirozeněji, zejména pokud se snažíte o opticky plnější rty.

PERFEKTNÍ BARVA
Teď přichází ta zábavná část. Způsobů, jak nanést barvu je mnoho, vy si prostě vyberte ten, který vám nejvíce vyhovuje. Nemusíte používat štěteček, když se vám s ním špatně pracuje. Osobně nanáším červenou rtěnku vždy přímo. Nemám trpělivost hledat aplikátor a už vůbec se mi nechce ničit krásný tvar rtěnky štětečkem. Pro déle trvající efekt stačí rty obtisknout do ubrousku, nanést druhou vrstvu a hotovo.

Malá rada na závěr: Matné a polomatné rtěnky vypadají na den lépe než ty vysoce lesklé.