PROČ POUŽÍVAT UV FILTRY I V ZIMĚ

Pokožka je perfektním ochranným štítem, který však potřebuje neustálou údržbu. Bez ohledu na roční období je nutné ji chránit před výraznými výkyvy teplot a také před UV paprsky. Slunce sice nemá v zimních měsících takovou sílu jako v létě, ale neznamená to, že se nemůže neblaze podepsat na pokožce. Ne náhodou patří k hlavním příčinám předčasného stárnutí. Stojí za vznikem vrásek, tmavých pigmentových skvrn, zcitlivění a dokonce může způsobit vážná onemocnění. Z toho jasně vyplývá, že používání denní péče s dostatečně vysokými UV filtry nepatří pouze na prázdniny u moře.

I když v zimních měsících přirozeně trávíme méně času venku, i cesta do práce a na oběd mimo budovu se počítá. Kůže má totiž výbornou paměť a veškeré vystavování UV záření bez patřičné ochrany si dobře pamatuje a ukládá, aby svou nespokojenost projevila změnou barevného tónu a stále častějším výskytem drobných linek.

Na trhu najdete spoustu přípravků s dostatečně vysokou ochranou vhodnou na každý den, na každý typ pleti. Skvělou volbu představují CC krémy a primery s UV filtry. Nezatěžují pokožku jako klasické opalovací krémy, snadno se aplikují i večer smývají a pohodlně nosí.

Osobně dávám přednost hydratačnímu CC krému s SPF 25, pod který ještě nanáším lehký primer na citlivou pokožku obsahující UV filtr 20. Jejich faktory se sice nesčítají, ale vrstvení poskytuje důkladnější štít.