S MAŠLÍ NA KRKU. PODZIMNÍ HALENKY

Půvabný detail se stal výrazným trendem letošního podzimu

Sezona podzim – zima 2015/2016 přináší velké množství méně či více výrazných trendů. Pro vyznavačky ženskosti si návrháři připravili hedvábné halenky s mašlí, které vypadají stejně dobře s midi sukněmi a vrstvenými vzorovanými svetry i jako součást strohého kalhotového kostýmu.

“Pussy bow” halenky se na přehlídkách objevily napříč mnoha kolekcemi a v nejrůznější podobě. Více než opulentní styl 80. let, se kterými jsou mašle neodmyslitelně spojeny, evokují aktuální modely jemnost, sofistikovanost a působí maximálně aktuálně.

Na denní nošení vypadají nejlépe hedvábné halenky, které se příjemně nosí,  samotná mašle působí sofistikovaněji. V mnohých kolekcích najdete také saténové variance, s těmi však opatrně. Pokud vás maximálně upoutá takový kousek, nechejte si jej na večer. Saténový lesk v umělém světle působí elegantněji než v denním, kde snadno sklouzává k levné podbízivosti a nepatřičnosti.

Jednobarevná nebo vzorovaná? Halenku s mašlí si vyberte podle svého vkusu. Strohý šatník oživí vzorovaný kousek a naopak. Pokud je na vás mašle již tak dost výrazná, stačí sáhnout po klasické bílé variantě.

S doplňky šetřete. Halenka s mašlí je sama o sobě nápadná součást podzimního šatníku. Další zdobení již nepotřebuje.