Stefano Ricci interview

Luxusní italská značka Stefano Ricci se specializuje na pánskou módu a doplňky. Otevření butiku v pražském hotelu Four Seasons se zúčastnil sám její zakladatel spolu se svým synem. Věří, že čeští muži si v široké nabídce najdou to své – od klasických obleků až po džíny. Zároveň se nemají bát například krokodýlí kůže.

 Obleky Stefano Ricci nosí hlavy několika států, členové královských rodin i celebrity. Ricciové jsou velmi hrdí na svůj původ, ostatně jako většina Italů. Obchodní úspěch jejich značky jim dovoluje jít dál. Navrhují bytové doplňky, Florencii věnovali nové osvětlení slavného mostu Ponte Vecchio, podílejí se na restaurování knih ze státního archivu a udržují tradici řemesla, které celou zemi proslavilo coby centrum nejlepší módy a kožených doplňků.

Slavnostního otevření pražského butiku se zúčastnil zakladatel značky spolu se svým synem Niccolou, který zastává post výkonného ředitele. „Praha byla naše jasná priorita, chtěli jsme tu butik delší dobu. Znám toto město plné šarmu, v něčem mi připomíná Florencii, a navíc jsme tu našli ideálního obchodního partnera,“ říká Stefano Ricci. „Nechtěli jsme ale otevírat za každou cenu, počkali jsme si na perfektní místo, kterým je právě hotel Four Seasons,“ dodává Niccolo Ricci.

Rozhovor vyšel v Hospodářských novinách 29. dubna 2016. Celé znění najdete na iHned.cz