ZIMNÍ PÉČE O PLEŤ

Není pochyb o tom, že se mrazivé zimní počasí podepisuje na stavu pleti a to ne zcela pozitivně. Aby se pokožka cítila pohodlně a vypadala stále dobře přitom stačí dodržovat pár jednoduchých pravidel. Nejsou časově náročná, ale přinášejí výrazné výsledky.

Zimní kosmetika musí především plnit ochrannou funkci, neboť přirozená ochranná bariéra vlivem okolního prostředí i životního stylu nestačí. Potřebuje pomoc v podobě vhodně zvolených přípravků, který vytvoří na povrchu kůže neviditelný ochranný štít a zabrání ztrátě hydratace.

Důležitou roli hrají protizánětlivé složky. Ty zklidňují zarudlou a celkově podrážděnou pleť. Při čtení etiket se proto zaměřte na ingredience jako panthenol, výtažky z ovsa (Avena Sativa) a vyživující přísady v čele s pupalkovým olejem (Evening Primrose Oil) a bambuckým máslem (Shea Butter). Ty spolu s peptidy dokáží napravit vzniklé škody a obnovit ideální stav pleti.

Dehydrovaná a vysušená pleť

Přestože dodržování pitného režimu je dobrá věc pro celé tělo, dostat hydrataci do kůže je složitější než jen vypít osm sklenic vody denně. Je nutné aktivně předcházet dehydrataci a chránit pokožku. Výborně pomáhá kyselina hyaluronová, která na sebe váže vodu. Je tak mocná, že pojme až tisícinásobek vlastní váhy. Tuto složku rozhodně ve své kosmetice chcete.

Hydratační přípravky je dobré vzájemně kombinovat a vrstvit. Hydratační sérum s kyselinou hyaluronovou aplikujte dvakrát denně pod krém. Hydratační toner ve spreji se dá použít i během dne přes make-up. Samotný krém nemusí být těžký a plný olejů. Dehydrované pokožce totiž nechybí lipidy, za to přímo křičí po hydrataci. I mastná pleť může být dehydrovaná a vysušená (více o mastné pleti zde). Denní krém však musí obsahovat dostatečně vysoké UV filtry, pod 30 nejděte.

Nezapomínejte ani na hydratační masky, v případě potřeby ji aplikujte každý druhý den. Zejména se soustřeďte na okolí nosu, rtů a očí, které trpí dehydratací nejčastěji.

dehydrovana-plet-serum-toner-maska-phyris-dermalogica

Suchá, podrážděná pleť

V první řadě se zaměřte na extra jemné odličování. Místo gelu či mléka sáhněte raději po odličovacím oleji nebo balzámu na bázi rostlinných olejů. Exfoliace je pro pleť nutná, ovšem i ta musí být extra jemná, delikátní. Vhodnou alternativu pro suchou a podrážděnou pokožku představují přípravky s rýžovými extrakty. Vitamíny potřebuje každá kůže, suchá zvláště. Multivitamínové masky a pleťová séra s obsahem komplexu vitamínu A, C a E, panthenolu (B5) a beta-glukanu přinášejí pokožce přesně to, co potřebuje.

Pleťová séra na olejové bázi nanášejte pod hutnější denní a noční krémy. V ideálním případě sáhněte rovnou po pleťovém oleji, úlevu přináší arganový a šípkový. Dají se i přimíchat do pleťového krému, masky nebo séra. Vedle výše zmiňovaných vitamínů potřebuje suchá pleť také peptidy, esenciální mastné kyseliny a antioxidanty.

olej-pro-suchou-plet-saloos-ruze-bio-sipkovy-clarins-santal-face-oil