DR. JENI THOMAS INTERVIEW

Lesklé, zdravé a silné vlasy chtějí naprosto všichni. Barvení, fénování, žehlení a narovnávání se sice děje ve jménu krásy, ovšem všechny tyto procesy vlasy poškozují. Ovšem i přírodní, chemicky a tepelně neošetřené vlasy mohou být výrazně poškozené. Důvodem je překvapivě voda.

Pokud jste si mysleli, že když ponecháte vlasy bez chemických zásahů, nebudete si je barvit, vysoušet fénem, natáčet kulmou ani žehlit, budete je mít naprosto zdravé a neponičené, pak jste na omylu. I zcela přírodní kadeře prokazují známky poškození, chybí jim lesk, třepí se konečky a nejsou tak silné, jak by měly být. Nad tímto problémem si odborníci dlouho lámali hlavy, až díky rozsáhlým výzkumům odhalili překvapivou příčinu. Vodu!

„Bez ohledu na to, v jaké části světa žijete, používáte vodu s obsahem mědi,“ říká doktorka Jeni Thomasová z Mezinárodního institutu pro výzkum vlasů Pantene. „Tato látka se usazuje ve vlasech a poškozuje střed vlasového vlákna. Výsledkem je těžko upravitelný účes, roztřepené konečky, poletující vlasy, méně lesku, změna barvy. Čím více mědi se v kohoutkové vodě nachází, tím výraznější změny ve struktuře vlasů pozorujeme.“

Celý článek najdete na ONADNES.cz